||

Zawody po angielsku czyli kim chciałbyś być jak dorośniesz [pdf, wideo]

Kim chciałbyś być w przyszłości? Zastanawialiście się kiedyś kim chciałyby zostać Wasze dzieci w przyszłości, jak dorosną? Zrobimy to dziś wspólnie po angielsku.

Zawody po angielsku. Ćwiczymy pytanie What do you want to be? Kim chciałbys zostać gdy dorośniesz? Tradycyjnie w Gadule piosenka wprowadzi kluczowe słownictwo, a następnie zapraszamy do ćwiczeń. Karty pracy przygotowane do tej lekcji pozwolą utrwalić materiał i mamy nadzieję, że dostarczą również trochę wartościowej rozrywki.

Zawody po angielsku: Firefighters

Dla wszystkich przedszkolaków, którzy już wiedzą, że zostaną strażakami polecamy film pełen emocji. Kim chciałbyś być gdy dorośniesz? Zdarza się, że zadajemy to pytanie naszym dzieciom i uzyskujemy bardzo ciekawe odpowiedzi. W związku z tym, że dzieci uczą się inaczej niż dorośli. Głównie poprzez słuchanie, patrzenie i działanie. Przez cały czas są chłonne wiedzy i otwarte na nowe doświadczenia.

Dużo większe szanse na przyswojenie języka daje równoległe wpajanie go poprzez wzrok, słuch i dodatkowo przez aktywną zabawę. Pomoga w tym przygotowane do tej lekcji kart pracy. Wykorzystując naturalną droge przyswajania języka stopniowo poszerzamy zakres słów i zwrotów, których używamy na zajęciach.

Czy wiecie czym zajmuje się policjant?

Zabawa:

Znajdź różnice

pobierz pdf

Połącz zawody

pobierz pdf

Grafomotoryka

pobierz pdf

Labirynt

pobierz pdf

Kolorowanka

pobierz pdf

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *