W świecie zabawek - angielski dla dzieci [pdf, wideo]

W świecie zabawek – angielski dla dzieci [pdf, wideo]

W świecie zabawek. Dzieci w wieku przedszkolnym z radością słuchają nowych utworów i powtarzają zwroty poznane w filmach animowanych i bajkach. Wykorzystujemy te zdolności i skłonności również na zajęciach z języka angielskiego.

W świecie zabawek. Naukowo udowodniono, że, ze zapamiętywanie nowych zwrotów przyspiesza znacznie w momencie połączenia słów z melodią i dźwiękiem. Wszystkie materiały dźwiękowe-piosenki i rymowanki przyniosą również wiele pozytywnych efektów jeśli będą puszczane dzieciom jako tło do zabawy – nie jako osobna czynność. Kolejna porcja muzycznej wiedzy przygotowana przez lektorów Gaduły.

Tym razem świętujemy – Dzień Dziecka, dlatego z tej okazji przygotowalismy dla Was muzyczną lekcję o zabawkach. Dodatkowo dla zbudowania napięcia, są one schowane w pudełkach. Open the box – otwórzcie pudełko 🙂 Co jest w środku?

Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas piosenki rozruszqją Was dziś troszeczkę 🙂 i zostaną na długo w pamięci. Jump (podskocz) , run (biegnij), shout (krzyknij) Ta pozornie banalna piosenka wprowadza czasownik “can” (potrafię) zarówno w zdaniach twierdzących jak i pytaniach. Kawał porządnej dawki gramatycznej wiedzy. Do dzieła!

Piosenki i bajki w języku polskim silnie zapadają w pamięć dziecka i oddziaływują na emocje. Podobnie sytuacja przedstawia się w języku angielskim. Jesli piosenki odwołują się do uczuć i emocji dziecka , maja szansę głęboko zapaść w pamięć. Dokładnie o to nam chodzi.

I can swing (Potrafię się huśtać)
I can sing (Potrafię śpiewać)
I can dance (Potrafię tańczyć)

Pamiętajcie, że każdy z nas jest jedyny, niepowtarzalny i wyjątkowy, a przez to bardzo ważny. Uściski od całego zespołu Gadułki. Wspaniałego tygodnia Wam życzymy!

Zabawa:

Znajdź różnice

Kolorowanka

Połącz kolory

Grafomotoryka

Udostępnij innym:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Napisz komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.