||

W świecie zabawek – angielski dla dzieci [pdf, wideo]

W świecie zabawek. Dzieci w wieku przedszkolnym z radością słuchają nowych utworów i powtarzają zwroty poznane w filmach animowanych i bajkach. Wykorzystujemy te zdolności i skłonności również na zajęciach z języka angielskiego.

W świecie zabawek. Naukowo udowodniono, że, ze zapamiętywanie nowych zwrotów przyspiesza znacznie w momencie połączenia słów z melodią i dźwiękiem. Wszystkie materiały dźwiękowe-piosenki i rymowanki przyniosą również wiele pozytywnych efektów jeśli będą puszczane dzieciom jako tło do zabawy – nie jako osobna czynność. Kolejna porcja muzycznej wiedzy przygotowana przez lektorów Gaduły.

Tym razem świętujemy – Dzień Dziecka, dlatego z tej okazji przygotowalismy dla Was muzyczną lekcję o zabawkach. Dodatkowo dla zbudowania napięcia, są one schowane w pudełkach. Open the box – otwórzcie pudełko 🙂 Co jest w środku?

Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas piosenki rozruszqją Was dziś troszeczkę 🙂 i zostaną na długo w pamięci. Jump (podskocz) , run (biegnij), shout (krzyknij) Ta pozornie banalna piosenka wprowadza czasownik “can” (potrafię) zarówno w zdaniach twierdzących jak i pytaniach. Kawał porządnej dawki gramatycznej wiedzy. Do dzieła!

Piosenki i bajki w języku polskim silnie zapadają w pamięć dziecka i oddziaływują na emocje. Podobnie sytuacja przedstawia się w języku angielskim. Jesli piosenki odwołują się do uczuć i emocji dziecka , maja szansę głęboko zapaść w pamięć. Dokładnie o to nam chodzi.

I can swing (Potrafię się huśtać)
I can sing (Potrafię śpiewać)
I can dance (Potrafię tańczyć)

Pamiętajcie, że każdy z nas jest jedyny, niepowtarzalny i wyjątkowy, a przez to bardzo ważny. Uściski od całego zespołu Gadułki. Wspaniałego tygodnia Wam życzymy!

Zabawa:

Znajdź różnice

pobierz pdf

Kolorowanka

pobierz pdf

Połącz kolory

pobierz pdf

Grafomotoryka

pobierz pdf

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *