||

Kraje i narodowości po angielsku, czyli: Where are you from?

Kraje i narodowości po angielsku. Tym razem przygotowaliśmy dla Was temat o narodowościach. Where are you from? Skąd pochodzisz?

Drodzy Rodzice, dziś chciałabym zacząć od kilku słów na temat tego jak uczą się dzieci w wieku przedszkolnym, a co za tym idzie, jak korzystać z naszych materiałów, tak, aby w pełni wykorzystać potencjał swoich pociech. Każda przygotowana lekcja niech będzie dla Was inspiracją do której można wrócić w dowolnym momencie. Im młodsze dzieci tym szybciej się uczą, ale również szybko zapominają, dlatego bardzo ważne w nauce języka są powtórki. Zachęcamy do powracania do wcześniejszych piosenek tak często jak tylko czas pozwala. Kraje i narodowości po angielsku, zapraszamy do zabawy 🙂

Where are you from? Skąd pochodzisz?

Dzięki wpadającej w ucho piosence wprowadzimy nazwy krajów. Przy pierwszym kontakcie z piosenką (szczególnie w grupach młodszych) istotne jest skupienie na rozponawaniu zawartego w niej pytania. Na dalszym etapie dzieci stopniowo zapamiętuja (zazwyczaj swoje ulubione) nazy krajów. Niezwykle rzadko zdarza się, żeby wszytskie 🙂 Zapraszamy również do korzystania z kart pracy do dodatkowej pracy z dzieckiem.

Memory
Popularna gra polegająca na odnajdowaniu par takich samych kart. Gracz odsłania 2 karty. Jeśli są to takie same karty, zostaną one zdjęte z planszy

pobierz pdf

Podróżując często pojawia się u nas ogromny uśmiech jak obcokrajowiec przywita się w naszym ojczystym języku, dlatego nauczmy się witać w innnych językach świata 🙂 Ciekawi Was jak można sie przywitać po japońsku? Chińsku?

Znajdź różnice

pobierz pdf

pobierz pdf

Grafomotoryka

pobierz pdf

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *