Kraje i narodowości po angielsku, czyli: Where are you from?

Kraje i narodowości po angielsku, czyli: Where are you from?

Kraje i narodowości po angielsku. Tym razem przygotowaliśmy dla Was temat o narodowościach. Where are you from? Skąd pochodzisz?

Drodzy Rodzice, dziś chciałabym zacząć od kilku słów na temat tego jak uczą się dzieci w wieku przedszkolnym, a co za tym idzie, jak korzystać z naszych materiałów, tak, aby w pełni wykorzystać potencjał swoich pociech. Każda przygotowana lekcja niech będzie dla Was inspiracją do której można wrócić w dowolnym momencie. Im młodsze dzieci tym szybciej się uczą, ale również szybko zapominają, dlatego bardzo ważne w nauce języka są powtórki. Zachęcamy do powracania do wcześniejszych piosenek tak często jak tylko czas pozwala. Kraje i narodowości po angielsku, zapraszamy do zabawy 🙂

Where are you from? Skąd pochodzisz?

Dzięki wpadającej w ucho piosence wprowadzimy nazwy krajów. Przy pierwszym kontakcie z piosenką (szczególnie w grupach młodszych) istotne jest skupienie na rozponawaniu zawartego w niej pytania. Na dalszym etapie dzieci stopniowo zapamiętuja (zazwyczaj swoje ulubione) nazy krajów. Niezwykle rzadko zdarza się, żeby wszytskie 🙂 Zapraszamy również do korzystania z kart pracy do dodatkowej pracy z dzieckiem.

Memory
Popularna gra polegająca na odnajdowaniu par takich samych kart. Gracz odsłania 2 karty. Jeśli są to takie same karty, zostaną one zdjęte z planszy

Podróżując często pojawia się u nas ogromny uśmiech jak obcokrajowiec przywita się w naszym ojczystym języku, dlatego nauczmy się witać w innnych językach świata 🙂 Ciekawi Was jak można sie przywitać po japońsku? Chińsku?

Znajdź różnice

Grafomotoryka

Udostępnij innym:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Napisz komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.