The very hungry caterpillar, czyli o bardzo głodnej gąsienicy
Dziś przyjrzymy się bliżej niezwykłej książeczce Erica Carla “The very hungry caterpillar” . Opowiada ona o bardzo głodnej gąsienicy, która wykluła się z jajeczka i przez cały tydzień jadła, jadła i jadła.
Dzięki tej historii poznamy lub utrwalimy kilka nazw pyszności (koniecznie zagrajcie w domino – do pobrania poniżej) a grupy starsze będą miały okazje poznać dni tygodnia (przygotowane są dla Was karty pracy wspomagające czytanie metodą globalną). Wspaniałej zabawy!
Wybraliśmy dla Was również energiczna piosenkę, która dodatkowo pobudzi Was do działania (taniec mile widziany). Na dalszym, bardziej zaawansowanym etapie (gdy dzieci będą potrafiły już ją śpiewać) warto do tego utworu stworzyć własną perkusję (garnki, kubeczki pojemniki świetnie się do tego nadają). Bawcie się z angielskim.
Materiały do pobrania:
PUZZLE:
KOLOROWANKI:
DNI TYGODNIA:
MEMORY:
ĆWICZYMY PALUSZKI:
Nazywamy owada na obrazku oraz liczymy kropeczki po angielsku. Przygotuj plastelinę w odpowiednich kolorach. Następnie przyklej kuleczki wybranych kolorów w białe miejsca na rysunku.