Img 20220514 152935 474

Międzynarodowe egzaminy językowe w Gadule – maj 2022

W sobotę, 14 maja 2022, w murach naszej Szkoły zgromadzili się kursanci aby zmierzyć się z niemałym wyzwaniem. Egzamin Cambridge PRE A1 Starters to pierwszy krok każdego ucznia w zakresie potwierdzenia znajomości nauki języka angielskiego na arenie międzynarodowej. I to właśnie ten krok postawili nasi kursanci w sobotę!

Zanim jednak opowiemy w jakiej atmosferze przebiegł nam ten dzień, chcielibyśmy przybliżyć wam co to za egzamin, co nam daję oraz jak wygląda.

Test PRE A1 Starters to pierwszy z trzech egzaminów Cambridge dla najmłodszych. Jego formuła jest przyjazna dzieciom i w zabawny oraz motywujący sposób zapoznaje dzieci z językiem angielskim.

Podejście do egzaminu Cambridge to bardzo duży krok w edukacji każdego dziecka, jest to tak naprawdę pierwszy poważny test z którym przyjdzie im się zmierzyć.  Jest to też najlepszy sposób aby sprawdzić swoją wiedzę i zobaczyć potwierdzenie swoich umiejętności językowych na certyfikacie prosto z Cambridge – najlepszego uniwersytetu w Wielkiej Brytanii. 

Czas trwania takiego egzaminu to około 45 minut i składa się on z trzech części:

  • Słuchanie (4 zadania, około 20 minut). W pierwszym zadaniu należy połączyć imiona z osobami na obrazku, w drugiej uzupełnić zdania wpisując słowa lub liczby. Trzecia część wymaga od uczniów wyboru odpowiedniego obrazka, a czwarta pokolorowania obrazka lub jego części na konkretny kolor.
  • Czytanie i pisanie (5 zadań, około 20 minut). W pierwszym oraz drugim ćwiczeniu trzeba sprawdzić czy słowo, zdanie pasują do podanego tekstu. W trzecim zadaniu są podane rozsypane litery z których należy ułożyć nazwę przedmiotu widocznego na obrazku. Czwarte ćwiczenie to nic innego jak uzupełnienie tekstu podanymi wyrazami, w piątym natomiast trzeba odpowiedzieć na pytania dotyczące obrazka, podając tylko jedno słowo.
  • Mówienie (4 części, 3-5 minut). Na początku zadaniem kursanta jest odnalezienie i wskazanie odpowiedniego przedmiotu na obrazku, następnie egzaminator prosi o wybranie jednej z kilku dostępnych kart obrazkowych i położenie jej w konkretnym miejscu, w ten sposób sprawdzana jest znajomość przyimków miejsca. W drugim oraz trzecim zadaniu kursant musi odpowiedzieć na kilka pytań związanych z obrazkiem. Czwarte zadanie to z kolei nic innego jak krótka rozmowa z egzaminatorem.

Skoro teraz już wszyscy wiecie jak taki egzamin wygląda od strony technicznej chcielibyśmy opowiedzieć jak to wyglądało u nas!

Uczniowie zostali podzieleni na kilka grup liczących od 5 do maksymalnie 7 osób. Taki podział był konieczny abyśmy mogli uniknąć mijania się kursantów pomiędzy częściami egzaminu. Pierwsi odważni wraz z rodzicem, w tym dniu przekroczyli progi gaduły już parę minut po 8 rano. Lekko zestresowani lecz z wielkim uśmiechem czekali na rozpoczęcie się egzaminu. Nasza poczekalnia dla rodziców w tym dniu zamieniła się w poczekalnie dla… kursantów. Każdy mógł poczęstować się zdrowym owocem, napić się lemoniady i porozmawiać z kolegami oraz koleżankami. Egzaminy rozpoczęły się o 9 i aż do godziny 16 przez mury Gaduły przewijali się nasi ambitni uczniowie.

Sobota była bardzo ważnym dniem zarówno dla zdających jak i dla nas.

Dziś możemy powiedzieć, że emocje już opadły! Arkusze są w drodze do Anglii i czekają na sprawdzenie.

Możemy tylko dodać, że jesteśmy niesamowicie dumni z kursantów, którzy zdecydowali się na tak odważny krok. Wymaga to nie lada odwagi i pokazuje jakich świetnych, ambitnych, młodych ludzi mamy okazję spotykać i przyczyniać się do ich edukacji.

Bardzo mocni trzymamy kciuki za wyniki egzaminów! Zerknijcie do naszej galerii

ps

Mamy już wyniki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *