Międzynarodowe egzaminy językowe w Gadule – maj 2022

IMG_20220514_152935_474

W sobotę, 14 maja 2022, w murach naszej Szkoły zgromadzili się kursanci aby zmierzyć się z niemałym wyzwaniem. Egzamin Cambridge PRE A1 Starters to pierwszy krok każdego ucznia w zakresie potwierdzenia znajomości nauki języka angielskiego na arenie międzynarodowej. I to właśnie ten krok postawili nasi kursanci w sobotę!

Zanim jednak opowiemy w jakiej atmosferze przebiegł nam ten dzień, chcielibyśmy przybliżyć wam co to za egzamin, co nam daję oraz jak wygląda.

Test PRE A1 Starters to pierwszy z trzech egzaminów Cambridge dla najmłodszych. Jego formuła jest przyjazna dzieciom i w zabawny oraz motywujący sposób zapoznaje dzieci z językiem angielskim.

Podejście do egzaminu Cambridge to bardzo duży krok w edukacji każdego dziecka, jest to tak naprawdę pierwszy poważny test z którym przyjdzie im się zmierzyć.  Jest to też najlepszy sposób aby sprawdzić swoją wiedzę i zobaczyć potwierdzenie swoich umiejętności językowych na certyfikacie prosto z Cambridge – najlepszego uniwersytetu w Wielkiej Brytanii. 

Czas trwania takiego egzaminu to około 45 minut i składa się on z trzech części:

  • Słuchanie (4 zadania, około 20 minut). W pierwszym zadaniu należy połączyć imiona z osobami na obrazku, w drugiej uzupełnić zdania wpisując słowa lub liczby. Trzecia część wymaga od uczniów wyboru odpowiedniego obrazka, a czwarta pokolorowania obrazka lub jego części na konkretny kolor.
  • Czytanie i pisanie (5 zadań, około 20 minut). W pierwszym oraz drugim ćwiczeniu trzeba sprawdzić czy słowo, zdanie pasują do podanego tekstu. W trzecim zadaniu są podane rozsypane litery z których należy ułożyć nazwę przedmiotu widocznego na obrazku. Czwarte ćwiczenie to nic innego jak uzupełnienie tekstu podanymi wyrazami, w piątym natomiast trzeba odpowiedzieć na pytania dotyczące obrazka, podając tylko jedno słowo.
  • Mówienie (4 części, 3-5 minut). Na początku zadaniem kursanta jest odnalezienie i wskazanie odpowiedniego przedmiotu na obrazku, następnie egzaminator prosi o wybranie jednej z kilku dostępnych kart obrazkowych i położenie jej w konkretnym miejscu, w ten sposób sprawdzana jest znajomość przyimków miejsca. W drugim oraz trzecim zadaniu kursant musi odpowiedzieć na kilka pytań związanych z obrazkiem. Czwarte zadanie to z kolei nic innego jak krótka rozmowa z egzaminatorem.

Skoro teraz już wszyscy wiecie jak taki egzamin wygląda od strony technicznej chcielibyśmy opowiedzieć jak to wyglądało u nas!

Uczniowie zostali podzieleni na kilka grup liczących od 5 do maksymalnie 7 osób. Taki podział był konieczny abyśmy mogli uniknąć mijania się kursantów pomiędzy częściami egzaminu. Pierwsi odważni wraz z rodzicem, w tym dniu przekroczyli progi gaduły już parę minut po 8 rano. Lekko zestresowani lecz z wielkim uśmiechem czekali na rozpoczęcie się egzaminu. Nasza poczekalnia dla rodziców w tym dniu zamieniła się w poczekalnie dla… kursantów. Każdy mógł poczęstować się zdrowym owocem, napić się lemoniady i porozmawiać z kolegami oraz koleżankami. Egzaminy rozpoczęły się o 9 i aż do godziny 16 przez mury Gaduły przewijali się nasi ambitni uczniowie.

Sobota była bardzo ważnym dniem zarówno dla zdających jak i dla nas.

Dziś możemy powiedzieć, że emocje już opadły! Arkusze są w drodze do Anglii i czekają na sprawdzenie.

Możemy tylko dodać, że jesteśmy niesamowicie dumni z kursantów, którzy zdecydowali się na tak odważny krok. Wymaga to nie lada odwagi i pokazuje jakich świetnych, ambitnych, młodych ludzi mamy okazję spotykać i przyczyniać się do ich edukacji.

Bardzo mocni trzymamy kciuki za wyniki egzaminów! Zerknijcie do naszej galerii

ps

Mamy już wyniki!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.