||

Kartki świąteczne do Włoch

Kartki świąteczne do Włoch. W tym roku szkolnym w Gadule bardzo mocno zaangażowaliśmy się w nawiązywanie międzynarodowych relacji oraz pokazywanie dzieciom celowości uczenia się języka angielskiego. Co robimy? Wysyłamy kartki świąteczne do Włoch! Tym razem z niesamowitymi przedszkolakami z Przedszkola Pod Wierzbami w Śremie. Dodatkowo planujemy wspólny projekt z włoskim przedszkolem Scuola Dell’Infanzia Paritaria San Martino Alfieri. Ale o tym napiszemy przy innej okazji.

Z naszymi włoskimi kolegami zrealizujemy “Lunch project”, czyli kulinarna podróż w zakątki naszych przedszkolnych upodobań i smaków, ulubionych potraw oraz znienawidzonych dań. Będziemy nagrywać filmiki, na których nasze szkraby opowiedzą swoim kolegom z innego kraju co tak naprawdę lubią lub nie lubią jeść na drugie śniadanie czy obiadek. To wszystko przed nami.

Przed tą wielką chwilą tworzenia filmu, chcemy się trochę lepiej poznać. Korzystamy z okazji magicznego okresu Bożonarodzeniowego i przesyłamy wykonane przez dzieci kartki świateczne wraz z najlepszymi życzeniami zdrowych i spokojnych Świąt. W związku z tym, że kartki świąteczne muszą pokonać bardzo daleką drogę wysłaliśmy jej już w listopadzie. Kartki do Włoch wykonały dzieci z najstarszych grup przedszkolnych przedszkola Pod Wierzbami.. Niektóre z nich to prace indywidualne, a niektóre zostały stworzone w grupach. Jedno było najważniejsze: wszyscy mali uczestnicy projektu bardzo starali się, żeby ich wyjątkowe świąteczne podarunki, sprawiły radość dzieciom w dalekim, ciepłym, kraju. Dzieciom, które również uczą się języka angielskiego i z którymi poznamy się lepiej w trakcie trwania projektu. To wszystko dzięki zaangażowniu Barbary Murzone-Wadsworth z English Power – School of English.

Przedszkole Pod Wierzbami jest przedszkolem językowo-artystycznym. W związku z tym szczególną rolę w edukacji wychowanków pełni  jakości nauczania języka obcego. Od kilku lat  współpracujemy z Przedszkolem Pod WIerzbami, wykorzystując  swojemu doświadczenie oraz kreatywne podejściu do prowadzonych lekcji. Przybliżamy dzieciom język angielski w formie gier i zabaw rychowych. Nasi lektorzy odnoszą się do realiów świata dziecka, wykorzystując różnorodne pomoce naukowe. Eklektycznie wykorzystujemy elementy kursów dostępnych na rynku polskim i zagranicznym. Ważnym elementem dla lektorów Gaduły jest również zmienność energetyczna zajęć oraz urozmaicenie powtórek materiału, tak, aby utrzymać uwagę dzieci jak najdłużej. Zajęcia z języka angielskiego prowadzone w Przedszkolu Pod Wierzbami w pełni uwzględniają możliwości rozwojowe  dzieci, co niejednokrotnie przynosi spektakularne efekty, z których możemy być wszyscy dumni.

 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *