||

Testy Cambridge w nauczaniu języka angielskiego w Gadule

Testy Cambridge jako zewnętrzna ewaluacja procesu nauczania języka w Gadule. Opinia osoby z zewnątrz jest  cenną informacją nie tylko po kursach u nas, ale w ogóle po każdym kursie językowym. W poniższym poście znajdziecie informacje jak uczymy i dlaczego.

Przygotowując scenariusz każdej lekcji języka angielskiego w Gadule, bierzemy pod uwagę wiele ważnych aspektów zarówno etapu rozwoju dzieci, jak również celowości konkretnych działań w związku z planem rozwoju językowego każdej grupy wiekowej. W związku z tym, że tryb naszej pracy jest ściśle skolerowany z egzaminami Cambridge dla najmłodszych, duży nacisk kładziemy w Gadule na komunikację i praktyczne zastosowanie języka.

Zewnętrzna ewaluacja, czyli sprawdzenie co i na jakim poziomie tak naprawdę potrafimy przez niezależne instytucje. Testu Cambridge  nie można nie zdać. Jest to niezwykle istotne z punktu widzenia małego człowieka, który każdą porażkę może boleśnie odczuwać. Wynikiem są zdobyte gwiazdki – od jednej do pięciu maksymalnie, czyli zawsze jest dobrze.

Na początkowym etapie nauczania, starsze dzieci przedszkolne (5/6 latki) oraz pierwsze i drugie  klasy szkoły podstawowej oswajamy z językiem angielskim, dzięki certyfikowanemu przez British Council programowi Genki English. Genki Englishto wielopoziomowy krs bazujący na multimedialnym oprogramowaniu oraz muzycznym podkładzie przy nauczaniu języka angielskiego. Jest to dynamiczny i pełen ruchu sposób na zapamiętywanie nowych gotowych zdań i zwrotów. Pozwala na zapamiętnaie ponad 100 gotowych zdań oraz 800 odpowiedzi na te pytania/zdania/frazy.

Kolejne lata nauki w Gadule to eklektyzm technik nauczania, ukierunkowany na ciągły rozwój. Śpiewamy, gramy, rozmawiamy, malujemy, lepimy z plasteliny,piszemy, liczymy, nawiązujemy kontakty ze szkołami językowymi w innych krajach,poznajemy kulturę krajów angielskojęzycznych. To wszystko i wiele więcej ze wsparciem metodycznym jednej z największych uczelni na świecie- Cambridge. Opierająć się na wieloletnim doświadczeniom w zdobywaniu wiedzy ośrodka Cambridge, zachęcamy wszystkich, którzy mają kontakt z językiem angielskim do tej świetnej zabawy i bezstresowego sprawdzenia wiedzy w testach międzynarodowych.

Na zdjęciach zaprezentowali się nasi uczniowie podczas zajęć Genki English 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *