+48 501 166 732
kontakt@wgadule.pl
Śrem, Komorowskiego 6
Family day, czyli Dzień rodziny z językiem angielskim [pdf, wideo]

Family day, czyli Dzień rodziny z językiem angielskim [pdf, wideo]

We are family. You can count on me. Jesteśmy rodziną i możemy na siebie liczyć! W związku z tym, że w maju obchodzimy święto rodziny, dziś zajmiemy się również tym tematem na angielskim.

Dla grup młodszych przygotowaliśmy piosenkę, która stopniowo wprowadza nazwy członków rodziny (mama, tata, babcia, dziadek, brat, siostra).System rytmicznych powtórzeń pomoże w zapamiętaniu nowych słów.. Grupy starsze będą miały okazje poznać zapis globalny słów. W piosence przemycimy również kilka ważnych czasowników (reading, riding, dancing, cooking) Koniecznie sprawdźcie karty pracy przygotowane do tej lekcji.

Zabawa:

TIC TAC TOE (kółko krzyżyk) (proponujemy dla 5/6 latków)
Zasady gry polegają na zdobyciu trzech pól z planszy, które leżą obok siebie w pionowej lub poziomej płaszczyźnie lub trzech pól przechodzących przez kwadrat na środku planszy. Aby zdobyć pole należy przeczytać wyraz znajdujący się na danym kwadracie.

TIC TAC TOE (kółko krzyżyk)
Zasady gry polegają na zdobyciu trzech pól z planszy, które leżą obok siebie w pionowej lub poziomej płaszczyźnie lub trzech pól przechodzących przez kwadrat na środku planszy. Aby zdobyć dane pole gracz powinien nazwać członka rodziny, którego widzi na danym kwadracie. Od młodszych grup możemy akceptować jednowyrazowe odpowiedzi np. grandma, grandpa (jednak wolimy pełne zdanie ;)). Od starszaków wyłącznie pełne zdanie. This is my mommy. This is my brother. itd.

TIC TAC TOE – words (kółko i krzyżyk – wyrazy)

Baby (dziecko)
Sister (siostra)
Brother (brat)
Mommy (mama)
Daddy (tata)
Grandma (babcia)
Grandpa (dziadek)

W tej części lekcji odnajdziecie dwie piosenki, które opowiedzą więcej o cechach super rodziców. Miłego śpiewania w rodzinnym gronie.

Zabawa:

Razem z supermamą przejdź przez labirynt, prosto do czekolady.

Zabawa:

Rodzinne gotowanie. Po wydrukowaniu karty pracy, poproś dziecko o wycięcie poszczególnych elementów. Na pewno się ucieszy jeśli docenisz wysiłek i starania w trakcie tej czynności. Pozwól dziecku układać składniki na pizzy nazywając je po angielsku (pomogą w tym nagrania mp3) It’s yummy! Pyyycha!

Pizza (pizza)
Salami (salami)
Cheese (ser)
Tomato (pomidor)

Zabawa:

Znajdź różnice:

1 komentarz do “Family day, czyli Dzień rodziny z językiem angielskim [pdf, wideo]

  1. […] Dzień Mamy po angielsku, czyli wierszyki i piosenki dla przedszkolaków Family day, czyli Dzień rodziny z językiem angielskim [pdf, wideo] […]

Napisz komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.