||

Family day, czyli Dzień rodziny z językiem angielskim [pdf, wideo]

We are family. You can count on me. Jesteśmy rodziną i możemy na siebie liczyć! W związku z tym, że w maju obchodzimy święto rodziny, dziś zajmiemy się również tym tematem na angielskim.

Dla grup młodszych przygotowaliśmy piosenkę, która stopniowo wprowadza nazwy członków rodziny (mama, tata, babcia, dziadek, brat, siostra).System rytmicznych powtórzeń pomoże w zapamiętaniu nowych słów.. Grupy starsze będą miały okazje poznać zapis globalny słów. W piosence przemycimy również kilka ważnych czasowników (reading, riding, dancing, cooking) Koniecznie sprawdźcie karty pracy przygotowane do tej lekcji.

Zabawa:

TIC TAC TOE (kółko krzyżyk) (proponujemy dla 5/6 latków)
Zasady gry polegają na zdobyciu trzech pól z planszy, które leżą obok siebie w pionowej lub poziomej płaszczyźnie lub trzech pól przechodzących przez kwadrat na środku planszy. Aby zdobyć pole należy przeczytać wyraz znajdujący się na danym kwadracie.

pobierz pdf

TIC TAC TOE (kółko krzyżyk)
Zasady gry polegają na zdobyciu trzech pól z planszy, które leżą obok siebie w pionowej lub poziomej płaszczyźnie lub trzech pól przechodzących przez kwadrat na środku planszy. Aby zdobyć dane pole gracz powinien nazwać członka rodziny, którego widzi na danym kwadracie. Od młodszych grup możemy akceptować jednowyrazowe odpowiedzi np. grandma, grandpa (jednak wolimy pełne zdanie ;)). Od starszaków wyłącznie pełne zdanie. This is my mommy. This is my brother. itd.

pobierz pdf

TIC TAC TOE – words (kółko i krzyżyk – wyrazy)

Baby (dziecko)
Sister (siostra)
Brother (brat)
Mommy (mama)
Daddy (tata)
Grandma (babcia)
Grandpa (dziadek)

W tej części lekcji odnajdziecie dwie piosenki, które opowiedzą więcej o cechach super rodziców. Miłego śpiewania w rodzinnym gronie.

Zabawa:

Razem z supermamą przejdź przez labirynt, prosto do czekolady.

pobierz pdf

Zabawa:

Rodzinne gotowanie. Po wydrukowaniu karty pracy, poproś dziecko o wycięcie poszczególnych elementów. Na pewno się ucieszy jeśli docenisz wysiłek i starania w trakcie tej czynności. Pozwól dziecku układać składniki na pizzy nazywając je po angielsku (pomogą w tym nagrania mp3) It’s yummy! Pyyycha!

Pizza (pizza)
Salami (salami)
Cheese (ser)
Tomato (pomidor)

pobierz pdf

Zabawa:

Znajdź różnice:

pobierz pdf

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *