|

Angielski na sportowo – półkolonie Warty z językowym zacięciem

Dzieci uwielbiają marzyć, a dorośli wraz z nimi, zamieniają marzenia w plany i cele. Niektóre z nich wymagają czasu i cierpliwości ponieważ zmuszają nas do zaangażowania ogromu środków i pracy. Zdarza się nam żałować, że nie rozpoczęliśmy spełniać naszych dziecięcych marzeń dużo wcześniej ponieważ wtedy zwiększylibyśmy szanse na ich realizację.

Zastanawialiście się kiedyś jakie są marzenia Waszych dzieci? W ostatnim czasie spotkaliśmy na swojej drodze ekipę bardzo zaangażowanych piłkarzy na półkoloniach sportowych organizowanych przez Warta Śrem.

Jak uczymy w trakcie wakacji?

Jako temat przewodni wybraliśmy terminy związane z zainteresowaniami dzieci – tematy sportowe związane z piłką nożną. Uczestnicy półkolonii poznali osiem zwrotów piłkarskich z zastosowaniem czasownika modalnego “can” co przyczyniło się do opanowania szesnastu zdań gotowych do natychmiastowego użycia zarówno w konstrukcjach twierdzących jak i pytaniach.

W Gadule zależy nam na rozbudzeniu motywacji wewnętrznej dziecka do pracy uświadamiając sens samego działania, a nie tylko nastawienie na sam wynik. Każdy wynik możemy poprawić, jeśli tylko nie zabraknie nam siły do podjęcia kolejnej próby działania.

Po co komu angielski w wakacje?

Kochani, nasz mózg to też mięsień – bardzo szybko się uczy, ale też bardzo szybko zapomina. Im jesteśmy młodsi tym szybciej ten proces postępuje i tym ważniejszy jest element systematycznej powtórki. Dbajmy zatem, aby nasz całoroczny wysiłek nie poszedł na marne w tym wyjątkowym wakacyjnym czasie dlatego też drobne wakacyjne przypominajki językowe są jak najbardziej wskazane. Zachęcamy do każdej językowej aktywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *