Dzieci uwielbiają marzyć, a dorośli wraz z nimi, zamieniają marzenia w plany i cele. Niektóre z nich wymagają czasu i cierpliwości ponieważ zmuszają nas do zaangażowania ogromu środków i pracy. Zdarza się nam żałować, że nie rozpoczęliśmy spełniać naszych dziecięcych marzeń dużo wcześniej ponieważ wtedy zwiększylibyśmy szanse na ich realizację.

Zastanawialiście się kiedyś jakie są marzenia Waszych dzieci? W ostatnim czasie spotkaliśmy na swojej drodze ekipę bardzo zaangażowanych piłkarzy na półkoloniach sportowych organizowanych przez Warta Śrem.

Jak uczymy w trakcie wakacji?

Jako temat przewodni wybraliśmy terminy związane z zainteresowaniami dzieci – tematy sportowe związane z piłką nożną. Uczestnicy półkolonii poznali osiem zwrotów piłkarskich z zastosowaniem czasownika modalnego „can” co przyczyniło się do opanowania szesnastu zdań gotowych do natychmiastowego użycia zarówno w konstrukcjach twierdzących jak i pytaniach.

W Gadule zależy nam na rozbudzeniu motywacji wewnętrznej dziecka do pracy uświadamiając sens samego działania, a nie tylko nastawienie na sam wynik. Każdy wynik możemy poprawić, jeśli tylko nie zabraknie nam siły do podjęcia kolejnej próby działania.

Po co komu angielski w wakacje?

Kochani, nasz mózg to też mięsień – bardzo szybko się uczy, ale też bardzo szybko zapomina. Im jesteśmy młodsi tym szybciej ten proces postępuje i tym ważniejszy jest element systematycznej powtórki. Dbajmy zatem, aby nasz całoroczny wysiłek nie poszedł na marne w tym wyjątkowym wakacyjnym czasie dlatego też drobne wakacyjne przypominajki językowe są jak najbardziej wskazane. Zachęcamy do każdej językowej aktywności.

Similar Posts

Napisz komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.