Img 2770 1

Wielkanocny escape room! Petarda językowa w grupach Chatty

Wielkanocny escape room na naszych zajęciach to świetny pomysł na nietypową formę spędzenia przedświątecznej lekcji. Aby stworzyć taką grę, należy najpierw wybrać odpowiedni pokój lub pomieszczenie, które można przystosować do potrzeb gry.

Następnie należy zaprojektować zagadki i tajemnice, które będą prowadzić graczy do odnalezienia wyjścia z pokoju. Można wykorzystać różnego rodzaju przedmioty, takie jak koszyczki z jajkami, kolorowe pisanki, świąteczne dekoracje i wiele innych, aby stworzyć odpowiedni klimat.

Wykorzystaliśmy ten czas, zeby wprowadzić stos kulturowych zwrotóe oraz moc wielkanocnych /wyjątkowych słów.

Escape room to rodzaj gry, w której grupa ludzi jest zamknięta w specjalnie przygotowanym pokoju i musi znaleźć sposób na wyjście z niego, rozwiązując różnego rodzaju zagadki, łamigłówki i tajemnice.

Typowe escape roomy składają się z jednego lub kilku pomieszczeń, w których znajdują się przedmioty, klucze, tajne przejścia i inne elementy, które pomagają rozwiązać zagadki i odnaleźć wyjście z pokoju. Grupa ma na ogół określony czas, np. 60 minut, aby uciec z pokoju i rozwiązać wszystkie zadania.

Nasze Escape roomy mogą mieć różne tematyki, takie jak zbrodnia, horror, science-fiction, fantasy, przygoda, historyczne, czy kryminalne. Są to popularne formy rozrywki, które wymagają od graczy logicznego myślenia, umiejętności dedukcji, spostrzegawczości oraz pracy zespołowej.

Kochamy zadania kooperacyjne w Gadule!