fbpx

Książki, filmiki, rymowanki – gdzie szukać inspiracji?

Wszyscy powoli przyzwyczajamy się do nowej rzeczywistości i akceptujemy nasze nowe obowiązki, czasami nawet pojawia się ta chwila, którą moglibyśmy jeszcze treściwie wypełnić.

W związku z tym, że zapytań w wiadomościach indywidualnych jest wiele na temat ciekawostek w sieci lub materiałów wspierających naukę w domu, przygotowałam dla Was kilka linków, które mogą Was zainteresować. Przed nami morze możliwości – zaczynamy!

Całe bogactwo tematów znajdziecie na kanale Cocomelon. Świetnie odnajdą się to zarówno 3 latki jak i dzieci 6 letnie. Polecamy. Piosenka o wypadającym zębie to temat, który jest bliski nie tylko przedszkolakom, ale również ich rodzicom.

Dla super początkujących dzieci wczesnoszkolnych seria Muzzy BBC – taki mały sentyment (kto oglądał ten wie) Znajdziecie tu emocje i prawdziwą przygodę. Miłość Boba do Sylwii, niecne intrygi czarodzieja i Muzzy – włochaty przyjaciel prawie wszystkich.

Podstawowe zwroty umieszczone w kontekście, służą jako narzędzie do zrozumienia fabuły. Sądzę, że kilku rodziców również może oglądać z zainteresowaniem.

Jeśli wśród nas znajdują się fani świnki Peppy to gorąco polecam angielski w wydaniu tego małego prosiaczka. Piękne, praktyczne, gotowe do użycia zwroty, które można od razu wykorzystać w praktyce.

Bardzo wyraźna wymowa z brytyjskim akcentem w typowych dziecięcych aranżacjach. Szeroka tematyka i prawdopodobnie łatwiej będzie nakłonić przedszkolaka do obejrzenia ulubionej bajki również po angielsku.

Wydawnictwo Usborne na swojej stronie internetowej proponuje również ciekawe aktywności dla dzieci z różnych grup wiekowych. Od najmłodszych dla dzieci do 11 roku życia.

https://usborne.com/play-and-learn-at-home

Fani wiedzą, że publikacje Usborne to jakość i wyjątkowo kreatywne podejście do prezentowanych tematów.

oraz British Council https://learnenglishkids.britishcouncil.org/

Dla ciekawych świata odkrywców – seria Outer Space jest zdecydowanie warta przejrzenia. Znajdziemy tutaj interakcję z przedszkolakami, wypowiedzi autentycznych dzieci i nieco więcej poważnych tematów.

Korzystajcie – miłej zabawy!

Udostępnij innym:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.