fbpx
Jitsi Meet w Gadule. Bezpieczny i otwarty komunikator jest już na naszym serwerze.

Jitsi Meet w Gadule. Bezpieczny i otwarty komunikator już na naszym serwerze.

Jitsi Meet w Gadule. Z dumą możemy napisać, że od kilku dni Jitsi Meet zainstalowany jest na serwerze Gaduły. Jest to w pełni zaszyfrowane, w 100% otwarte oprogramowanie do wideokonferencji o którą pytacie nas od kilku dni.

Od dłuższego czasu szukaliśmy odpowiedniego komunikatora internetowego, który w odróżnieniu od popularnych usług (Zoom, Microsoft Teams, Skype) rozwiązałby podstawowe problemy etyczne związane z prawnie zastrzeżonym oprogramowaniem, a co za tym idzie – bezpieczeństwem Waszych danych.

Wczoraj, tj. 30 kwietnia odbyliśmy próbne spotkanie online z naszymi lektorami języka angielskiego, którzy również nie mogą doczekać się spotkania ze swoimi podopiecznymi …choćby przez ekran komputera 😉

Jitsi – komunikator wideo na serwerze Gaduły

Co nam daje Jitsi jako narzędzie do komunikacji wideo i co go wyróżnia na tle podobnych usług?

Po pierwsze absolutną niezależność. Nawet w przypadku ogromnego przeciążenia wszystkich popularnych komunikatorów dostępnych na rynku, nasz zainstalowany jest na naszych, własnych serwerach.

Po drugie, bezpieczeństwo Państwa danych. Nasz komunikacja wideo nie odbywa się przy pomocy zewnętrznych firm, które oferują zamknięte licencyjnie oprogramowanie (Zoom, Microsoft Teams, Skype…).

Po trzecie, do przeprowadzenia naszej konferencji wideo nie jest potrzebne żadne dodatkowe oprogramowanie, które trzeba zainstalować na swoim komputerze. Wystarczy wejść w przeglądarce (najlepiej Chrome lub Chromium) na stronę internetową Gaduły.

Udostępnij innym:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.