fbpx

Język niemiecki w przedszkolu Pod Wierzbami

W tym roku szkolnym kilkoro odważnych dzieci, rozpoczęło przygodę z językiem niemieckim w przedszkolu “Pod Wierzbami” w Śremie. Pod czujnym okiem p. Marty uczą się komunikacji w nowym języku naszych sąsiadów.

W Gadule rozszyfrowujemy język niemiecki poznając rytmiczne rymowanki, wpadające w ucho piosenki, klasyczne wierszyki. Poznajemy kraj i kulturę Niemiec. Bazujemy na renomowanych podręcznikach wydawnictwa Lektorklett. Poszerzamy materiał o autorskie gry ruchowe i zabawy aktywizujące.

Guten Morgen, Guten Tag und Hallo! Tak oto witają sie na zajeciach z języka niemieckiego z nauczycielem oraz ze swoją przyjaciółką – Rote Socke. Rote Socke to nie mniej nie więcej jak czerwona skarpetka, która oswaja dzieciom język niemiecki. Jest bohaterką kursu Deutsch mit Socke, gdzie wraz ze swoją przyjaciółką Esther prowadzi humorystyczne rozmowy na różne ciekawe tematy.

Nasze dzieci umieją już też dopasować odpowiednie ilustracje do poszczególnych pór dnia. Uczą się, kiedy mówić Guten Abend, a kiedy Gute Nacht. Jak witają sie rankiem stosują Guten Morgen, a jak w ciągu dnia Guten Tag ?. Wszystkie zawiłości języka niemieckiego łatwiej zrozumieć, gdy oswaja je p. Marta wraz z Esther  oraz z niesforną skarpetką 🙂

Nasze przedszkolaki liczą już też do dziesięciu przy pomocy wierszyka:

1,2 ?? Polizei

3,4 mein ? Klavier

5,6 alte ?Hex

7,8 Gute ⭐️? Nacht

9,10 auf Wiedersehen?

Brawo! Jesteśmy dumni.

Udostępnij innym:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.