fbpx

Jak uczą się 2-3 latki? Mózg cały czas koduje

Celem metody Teddy Eddie jest zadowolenie dziecka, dlatego pierwsze tygodnie kursu to skupianie się na obserwowaniu, oswajaniu maluszka z nowym otoczeniem. Pierwsze zajęcia również nie rzadko są w asyście rodzica, który jest dla dziecka bastionem bezpieczeństwa. Na każdej lekcji wprowadzamy zestaw nowych zdań, które na dalszym etapie kursu przeplatamy w licznych grach i zabawach. Oczywiście wszystko z wyczuciem i w poszanowaniu potrzeb dzieci.

Skupienie uwagi na przygotowanych grach może okazać się dla dzieci zbyt trudnym wyzwaniem. Jest to jednak bardzo charakterystyczne dla tej grupy wiekowej. Wszystko jest do wypracowania. Dobrze przygotowany Lektor nie poddaje się przy małych niepowodzeniach.

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że wszyscy najchętniej posłuchalibyśmy jak dzieci mówią i śpiewają już na pierwszych zajęciach. To z pewnością wkrótce się wydarzy, oczywiście w swoim czasie. Niektóre dzieci faktycznie już od pierwszych zajęć brzmią fantastycznie, ale nie każde i nie od razu.


Ważne, żebyśmy cierpliwie czekali na te efekty wypełniając przestrzeń dziecka językiem angielskim, jednocześnie nie przepytując oraz nie wywierając presji na powtarzanie zdań czy zwrotów.

Mózg koduje cały czas i w odpowiednim dla siebie momencie rozpocznie produkcję językową, która nas zadziwi!

Pozdrawiamy i do zobaczenia na zajęciach 🙂

Udostępnij innym:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.