Jak napisać list do Królowej Elżbiety II

Bawiąc się językami warto od czasu do czasu pomyśleć jak wykorzystać swoją wiedzę w praktyce.  Skonfrontować to czego uczymy się w szkołach, na prywatnych zajęciach czy sami ze światem realnym.

Idealnie byłoby wyjeżdżając za granicę tak często jak się da i w taki sposób motywować się do dalszej przygody z językiem. Zaproponowaliśmy uczniom “Gaduły” napisanie listu bezpośrednio do Królowej Elżbiety II. Poniżej znajdziecie informację dla tych z Was, którzy również czują taką potrzebę:)

  1. Organizujemy długopis, papier i kopertę:)
  2. Dobrze byłoby przemyślec o czym chcemy chcemy w tym liscie napisać.
  3. Miłym gestem z naszej strony mogłaby być dodatkowo dołączona praca plastyczna związana z tematem naszego listu.
  4. List, a przynajmniej  jego początek będzie miał charakter formalny, w dalszej części listu możemy pozwolić sobie na dowolność formy.
  5. Rozpoczynamy go od “Madam” lub “Your Majesty”
  6. W treści listu możemy pisać o wszystkim co nam do głowy wpadnie (o tym co u nas się wydarzyło, o miejscu w którym mieszkamy, o ważnych wydarzeniach w naszym życiu, o szkole, wakacjach, hobby, listy można słać z okazji świąt, urodzin swoich i Jej wyskości)
  7. List kończymy sformuowaniem: ‘”I have the honour to be, Madam, Your Majesty’s humble and obedient servant” co oznacza: Mam zaszczyt być Jej wysokości uniżonym i posłusznnym sługą.
  8. Adres na który należy wysłać list:

Her Majesty The Queen

Buckingham Palace

London SW1A 1AA

9. Na odpowiedź czekamy cierpliwie. Szczęściarze tylko miesiąc, natomiast cała reszta do 3 miesięcy:)

W immieniu Królowej odpisują jej damy dworu “Lady in waiting”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *