||

Happy Easter – Wielkanocne zabawy z angielskim [pdf, wideo]

Happy Easter – Wielkanocne zabawy z angielskim. Wielkanoc to czas odrodzenia. Ten film przedstawi Wam biblijną historię Zmartwychwstania Jezusa w języku angielskim.

Przed nami przedświąteczny czas. To doskonała okazja, żeby w wiosennym nastroju nauczyć się kilku wielkanocnych zwrotów po angielsku.

Easter (Wielkanoc)
Easter basket (Wielkanocy koszyk)
Easter bunny (Wielkanocny króliczek)
Easter egg (Wielkanocne jajko)

Ta piosenka przypomni kolory najmłodszym oraz pisownię wyrazów starszym dzieciom. Pod piosenką do pobrania są ćwiczenie utrwalające.

Wielkanocne ćwiczenia utrwalające kolory w języku angielskim:

pobierz pdf

pobierz pdf

W poniższym utworze w energicznym rytmie policzymy do 10, stopniowo nadając tempa liczeniu. Najmłodsze dzieci nie muszą powtarzać (choć bardzo cieszy gdy to robią). Ważne, byśmy jako rodzice nie wywierali presji na dzieci, tylko wspierali je w najmniejszych wysiłkach, chwalili za każdą próbę dołączenia do zabawy, motywowali.

Dzieci w wieku przedszkolnym chłoną wiedzę jak gąbka. Niektóre jednak potrzebują więcej czasu, aby przywyknąć do nowego języka. Jeśli Wasze dziecko nie wykazuje zainteresowania dana piosenką warto puścić ją w tle w czasie swobodnej zabawy. Przyniesie to z pewnością efekty w późniejszym czasie. Zachęcamy, nie zmuszamy.

Poniżej do pobrania również kolorowanki, puzzle oraz gra memory w pdf.

Ćwiczenia grafomotoryczne:

pobierz pdf

Easter Puzzles, czyli wielkanocne puzzle w pdf:

pobierz pdf

Easter Memory, czyli memory z wielkanocnymi jajkami w pdf:

pobierz pdf

Kolorowanki wielkanocne do pobrania w pdf:

pobierz pdf

pobierz pdf

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *